Typy.

Hádanek, které by mohly být v únikových místnostech, je nekonečné množství, protože jediné, co je omezuje, je fantazie jejich tvůrců nebo designérů. Existuje však několik běžných typů hádanek, které se v únikových místnostech vyskytují nejčastěji.

Textové hádanky

Textové hádanky obsahují buď čísla, matematické úlohy, slovní hříčky, písmena nebo slova. Připravte se na to, že u těchto hádanek budete muset přemýšlet jinak. Často jsou tyto typy hádanek navrženy tak, aby hráčům potrápily mozkové závity a často je nutné je řešit neobvyklými způsoby a postupy.

Fyzické hádanky

Fyzické hádanky se objevují velice často a vyžadují, aby únikovkáři manipulovali s předměty v místnosti. Přesouvání nábytku, skládání skládaček, umisťování a konkrétní uspořádání předmětů a překonání překážek – to vše jsou běžné fyzické hádanky. Tyto hádanky bývají dost nápadné, takže se zaměřte na věci, které v místnosti působí neobvykle.

Praguemystery.cz - Manuscript

Textové hádanky

Fyzické hádanky

Smyslové hádanky

Smyslové hádanky

Hádanky, které využívají smysly, jsou stálicí únikových místností, ale obvykle hráči hádanky tohoto typu napoprvé přehlédnou, protože světla, zvuky a pachy mohou vnímat jako běžnou součást herního prostředí. V únikové místnosti však není nic náhodné. Všímejte si světel, která blikají a zhasínají, jemných zvuků, které se opakují, nebo výrazných pachů, protože vás mohou nasměrovat ke správnému řešení.

Zůstaňme v kontaktu!

Přihlaste se k našemu newsletteru, abychom vás mohli kontaktovat s našimi nejlepšími novinkami a nabídkami.

Únikové hádanky

Tyto hádanky se asi ve spojitosti s únikovými místnostmi vybaví každému jako první. Tyto hádanky zahrnují skryté předměty, jako jsou klíče, kousky skládaček a lístky papíru, které musí únikovkáři najít. Úniky jsou často důležitou součástí nelineárních hádanek, takže pokud nemůžete přijít na to, proč se neotevírají další dveře, i když si myslíte, že máte správnou kombinaci ke kódovému zámku, začněte znovu.

Zavádějící hádanky aneb „red herring“

Tzv. red herring je nejjednodušším, ale zároveň nejbrutálnějším typem hádanky v únikových místnostech, jelikož jeho účelem je svést hráče na falešnou stopu, čímž ztratí cenný čas. Jde často o nápadné hádanky nebo předměty, které mají vypadat, že jsou pro další postup důležité.

Spojte se s námi.

Volejte na
+420 728 262 086